Жаба трав'яна)))
24.07.2015 12:13В Україні трав'яна жаба поширена у більшій частині північних, західних та східних регіонів країни, майже повністю відсутня у степових районах. На півдні межа поширення проходить північчю Одеської та Миколаївської (с.Миколаївка, долина р. Чичеклія) областей, Кіровоградською областю (р. Громоклея), північчю Запорізької області, центральними районами Харківської та Дніпропетровської областей. В останній R. temporaria майже повністю зникла і зараз зрідка трапляється лише у Дніпровсько-Орельському заповіднику. Не виключено, що поширення цього виду може обмежуватися сильними весняними паводками, як, наприклад, її відсутність у заплаві річки Прип'ять.
Зовнішній вигляд:
Жаби середніх розмірів (максимальна довжина тіла 100–110 мм). Загальне тло тіла звичайно характеризується переважанням світло-коричневих тонів з наявністю плямистості. Як і для інших представників цієї групи, доволі типовим є розвиток у потиличній області темної L-подібної (лямбдовидної) плями та темних бокових «скроневих» смуг,що йдуть від кінчика морди часто майже до основи передніх кінцівок.
На спинному боці тіла звичайно виявлені темні плями неправильної форми, які в багатьох особин можуть збігатися з двома спиннобоковими складками шкіри. У деяких тварин уздовж середини спини проходить світла спинна смуга, яка найчастіше має нерізкі контури. На задніх кінцівках розвинені, як правило, поперечні смуги. Шкіра гладка з незначним розвитком дрібних горбочків
.У басейні річки Південний Буг у сезон розмноження найвища щільність травяних жаб відзначається у ставках з прилеглими лісовими біотопами: до 103–116 ос./га водойми. На нерестилищах, розташованих в антропогенних ділянках (поля) чисельність складає 77–83 ос./га.