Мелатонія Босмана або двобарвна атеріна (акварумна риба)
23.07.2015 10:39Тіло меланотенії Босмана овальної форми, високе, трохи витягнуте в довжину і стисле з боків. Очі великі, губи товсті. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинний складається з двох частин: перша - коротка (у самця загострена, у самки округлена); друга частина, розміщена ближче до хвостового, і так само як і анальний плавник довга. Передня частина тулуба самців забарвлена в блискучий темно-блакитний колір, задня (включаючи плавники) в жовтувато-оранжевий. Між цими двома областями, є світлі і темні вертикальні смужки, які чергуються. В збудженому стані передня частина тулуба самця стає синювато-фіолетовою, задня забарвлюється в червоно-оранжевий колір. Самки меланотенії Босмана забарвлені значно блідіше за самців. Самці в довжину досягають до 10 см, самки до 7-8 см.
Меланотенія Босмана миролюбна, активна і стрибуча рибка. Можна тримати з різними видами риб. Тримається в середньому шарі води. Утримання і розведення не складне, проте від покоління до покоління згасає яскравість забарвлення, і тому риби мають потребу в повноцінному, багатому вітамінами і мікроелементами харчуванні, а також в постійній селекції, інакше швидко вироджуються.
Меланотенію Босмана можна тримати як в загальному, так і видовому акваріумі, накритому зверху кришкою, довжиною не менше 80 см із заростями рослин і вільним місцем для плавання. Параметри води для оптимального утримування меланотенії Босмана: жорсткість 10-200, ph 7.0-8.0, температура 27-30о З (хоча без видимої шкоди тривалий час витримує зниження температури до 24-25°). Необхідна фільтрація, аерація (чутливі до пониженого вмісту кисню) і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.
Годувати меланотенію Босмана можна живим (циклоп, дафнія, мотиль, трубочник, креветки), рослинним і сухим кормом, багатим вітамінами і мікроелементами.