Домашні шиншили .Коротко про догляд.
20.07.2015 10:19Усі батьки рано чи пізно стикаються з тим, що діти починають просити купити їм «яке-небудь звірятко» - собачку або кішечку. Дорослі, розуміючи всю міру відповідальності, починають торгуватися зі своїми чадами - давай візьмемо рибок, папужку або хом'ячка. Адже вони розуміють, що утримання, догляд та лікування ляжуть саме на їхні плечі, не дивлячись на всі запевнення дітей, що вони будуть вигулювати тварин, мити їм лапи, годувати, робити все самостійно. Найчастіше всі ці запевнення зводяться до того, що дітлахи будуть у кращому випадку іноді грати з домашніми вихованцями.
Ідеальним варіантом для батьків і дітей стане придбання симпатичного маленького звірка - шиншили. Однак це не означає, що доглядати за ним легко і просто.
Для початку варто облаштувати місце проживання домашнього вихованця, придбати зручну клітку , яка стане йому домом, облаштувати її необхідними аксесуарами - годівницею, поїлки, ванночкою для купання в піску. Клітку доведеться щодня чистити і час від часу дезінфікувати її окропом. Від чистоти клітини залежить відсутність запаху в квартирі.
Що стосується мікроклімату, то в кімнаті максимально комфортна температура для шиншили повинна становити від 10 до 25 градусів, відносна вологість повітря не повинна перевищувати 60%.
Ще однією основною частиною догляду є щоденні годівлі в певний час. Шиншили харчуються рослинною їжею - насіння, зерна трав'янистих рослин, особливо злаки і боби, а також плоди. У весняний період звірятка воліють свіжу зелень.
Зараз питання годівлі не є проблематичним, оскільки в зоомагазинах можна придбати якісний корм для шиншил, наприклад Versele Laga Prestige Shinchilla Nature . До складу корму входять всі необхідні поживні речовини для активного та здорового життя звірка, фрукти, овочі, вітаміни, мінерали та амінокислоти.
У поїлці шиншили завжди повинна бути чиста, свіжа, прохолодна вода. Дорослі шиншили досить рідко п'ють воду. Крім того існує одна особливість, для цих маленьких тваринок не підійде звичайна вода з-під крана. Вода повинна бути добре очищеною від шкідливих домішок і небезпечних мікроорганізмів.
У природі милі пухнасті створення ведуть нічний спосіб життя, що позначається і на домашніх шиншил. Поки тваринка не звикне до розпорядку дня сім'ї, в якій вона проживає, деякий час з приходом ночі шиншила буде доставляти невелике занепокоєння шумом. Тому клітку з вихованцем доведеться відносити у вільну кімнату, кухню або ванну. Щоб швидше позбавитися від цієї проблеми фахівці з розведення шиншил радять годувати вихованців вранці і ввечері до 19 години.
Як і будь-які живі істоти, домашні шиншили люблять ласку і ніжне поводження. Різкий шум, раптове яскраве світло можуть призвести до виникнення стресу у звірка, який в деяких випадках може закінчитися вельми плачевно.
Що стосується догляду, то основна його частка припадає на чудову шубку шиншили, яка вимагає щоденного розчісування. Шерсть шиншили любить щоденний догляд, так само як і наше волосся. Тому рекомендуємо використовувати лише професійну косметику для волос. Проводячи цю процедуру, уважно оглядайте очі малюка і його анальний отвір, які найчастіше свідчать про наявність захворювань. Пригнічений стан, відсутність апетиту, низька активність також говорять про проблему зі здоров'ям, що вимагає пильної уваги і негайного її вирішення. Найчастіше шиншили хворіють від банальних проблем - неправильного догляду, наявності протягів, постійного перебування під прямими сонячними променями, поганої вентиляції, недотримання параметрів мікроклімату, неякісного корму.
Якщо дотримувати всі умови догляду, правильно доглядати за шиншилою, то це маленьке симпатичне звірятко подарує багато радості всім членам сім'ї, стане їх загальним улюбленцем, а діток навчить дбайливому відношенню до тварин і відповідальності за свого домашнього вихованця.